PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne Joanna Półtorak, Paweł Łagan s.c.

Prowadzimy działalność w branży wykonawstwa instalacji i urządzeń przemysłowych od 1989 roku, początkowo tylko pod nazwą Zakład Remontowy Instalacji Przemysłowych. A od września 2003r. także  jako „PIKO” Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne.

Wykonaliśmy wiele ważnych i odpowiedzialnych urządzeń oraz prac remontowych i modernizacyjnych instalacji przemysłowych. Nasze prace wykonane były zawsze na wysokim poziomie jakościowym, co potwierdzają liczne listy referencyjne od naszych klientów.

Zajmujemy się wykonywaniem i montażem oraz pracami remontowo modernizacyjnymi zbiorników, urządzeń przemysłowych, rurociągów i konstrukcji stalowych wykonanych ze stali nierdzewnych wysokostopowych. Specjalizujemy się w wykonywaniu urządzeń dla przemysłu spożywczego tj. przetwórstwa owocowo warzywnego, produkcji wód i napoi oraz dla przemysłu spirytusowego. Wykonujemy również prace dla przemysłów: farmaceutycznego, chemicznego, materiałów budowlanych, energetyki i innych.

Nasze wyroby zgodnie z życzeniami klientów mogą mieć wykończoną powierzchnię i spoiny na różnym poziomie jakościowym od powierzchni „mleczny mat” oraz spoiny trawione i pasywowane, poprzez różne stopnie obróbki mechanicznej całych powierzchni aż do polerowania na „lustro”.

Jesteśmy producentem różnych urządzeń – często prototypów, zbudowanych na podstawie dokumentacji  projektowo konstrukcyjnej klienta lub naszej.

Na wszystkie zrealizowane prace udzielamy gwarancji zgodnie ze spisaną umową od 12 do 36 miesięcy.

Zakres działalności firmy PIKO

Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne

PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne jest przedsiębiorstwem z wieloletnią tradycją. Jego historia sięga 1989 roku, kiedy powstał Zakład Remontowy Instalacji Przemysłowych. Założycielem był Zenon Łagan, który rozpoczął produkcję stalowych zbiorników przemysłowych. W 2003 roku powstało siostrzane przedsiębiorstwo PIKO, której był współwłaścicielem. Po śmierci Zenona Łagana, w 2022 roku, całość zleceń realizowana jest przez spółkę PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne. Firma prowadzona jest obecnie przez spadkobierców założyciela.

Od ponad dwóch dekad zajmujemy się produkcją przemysłowych zbiorników ze stali nierdzewnej. Współpracujemy z przedsiębiorstwami w Polsce i Europie. Słyniemy z wysokiej jakości wykonanych prac. Potwierdzają to liczne referencje od naszych dotychczasowych Klientów. Jesteśmy certyfikowanym zakładem spawalniczym zgodnie DIN EN ISO 3834-2. Mamy uprawnienia TÜV Nord do wytwarzania zbiorników ciśnieniowych zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej 2014/68/EU oraz wytycznymi AD2000. Wdrożyliśmy ponadto własny system zarządzania jakością. Wykonujemy zbiorniki na materiały łatwopalne i niebezpieczne pod nadzorem UDT. Charakteryzuje nas wysoka jakość produkcji.

Dysponujemy niezbędnym zapleczem maszynowym. Podczas produkcji zbiorników ze stali kwasoodpornych wykonujemy prace tokarskie, walcowanie, gięcie i cięcie blach oraz wiercenie. Świadczymy szeroki zakres usług szlifiersko-polerskich.
Przeprowadzamy na miejscu i u klienta prace spawalniczo-montażowe.

Produkujemy zbiorniki nierdzewne od kilku do nawet kilkuset metrów sześciennych. Nasze możliwości produkcyjne pozwalają na produkcję w naszej hali zbiorników o pojemności nie przekraczającej 150 m3. Większe zbiorniki montowane są na miejscu u klienta. Produkujemy również zbiorniki ze stali kwasoodpornych o bardzo małych pojemnościach, nawet kilkunastu litrów, stanowiące wyposażenie działów naukowo-badawczych czy laboratorium. Takie zbiorniki są wykonywane z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy element.

Zbiorniki przez nas wykonywane różnią się od siebie konstrukcją i wyposażeniem. Płaszcze zbiorników produkowane są z blach o grubości od 1,5 mm do 12 mm. Oferujemy zarówno zbiorniki walcowe, jak i prostopadłościenne. Do produkcji stosujemy dennice elipsoidalne, stożkowe, koszykowe oraz płaskie. W mieszalnikach montujemy różnego rodzaju mieszadła: skrobakowe, ramowe, śmigłowe oraz łopatowe. Wykonuje zbiorniki na płaskim dnie, na łapach, regulowanych nogach, czy spódnicach. Zbiorniki wyposażone są w różnego rodzaju włazy, przyłącza, czujniki, wzierniki, płynowskazy, dysze myjące itp. Do produkowanych przez nas zbiorników o większych gabarytach, dostarczamy opodestowanie z krat GRP oraz schody lub drabiny. Wykonujemy zbiorniki również z obudową ze stali nierdzewnej, blachy trapezowej (stal nierdzewna, stal węglowa powlekana, aluminium) lub z blachy mazerowanej.

Zatrudniamy doświadczonych spawaczy, monterów i szlifierzy. Podczas produkcji wykorzystujemy takie metody spawania jak TIG 141, spawanie łukowe elektrodą MMA 111 oraz MAG 135. Nasi spawacze posiadają certyfikaty, stanowiące świadectwo uzyskanych kwalifikacji. Certyfikaty wydawane są przez TÜV Nord i uprawniają do spawania blach i rur, między innymi z grup materiałowych 8, 10 oraz 7, czyli stali austenitycznych 1.4301 (304), 1.4307 (304L), 1.4401 (316), 1.4404 (316L), 1.4541 (312), 1.4571 (316Ti), stali austenityczno-ferrytycznych (duplex) 1.4462 oraz stali ferrytycznych 1.4512, szeroko stosowanych przy produkcji zbiorników, urządzeń oraz ich elementów.

Jesteśmy terminowi. Wykonujemy niezwykle odpowiedzialne projekty dla klientów z Polski i terenu Unii Europejskiej. Gwarantujemy przy tym wysoki stopień satysfakcji naszych Klientów.

Producent zbiorników ze stali kwasoodpornej

Firma PIKO znana jest jako producent zbiorników ze stali kwasoodpornej. Zbiorniki produkowane są dla różnych gałęzi przemysłu. Wytwarzamy urządzenia na podstawie dokumentacji projektowo-konstrukcyjnej, otrzymywanej od naszych Klientów, dokumentacji własnej lub sporządzonej przez współpracujących z nami specjalistów.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej naszej produkcji wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, browarniczym, spirytusowych, chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym czy budowlanym. Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra pracownicza sprawia, że podejmujemy się najtrudniejszych wyzwań. Wykonujemy także urządzenia będące prototypami. Finalnie uzyskujemy zamierzony cel i satysfakcję naszych Klientów. Naszą podstawowym profilem działalności jest produkcja zbiorników ciśnieniowych i bezciśnieniowych ze stali nierdzewnej.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu spożywczego

Firma PIKO specjalizuje się w produkcji zbiorników ze stali kwasoodpornych dla przemysłu spożywczego. Wśród naszych klientów znajdują się przetwórnie owocowo-warzywne. Nasze zbiorniki wykorzystywane są między innymi do produkcji i magazynowania wód, napojów lub oleju. Wykonywaliśmy zbiorniki dla przemysłu browarniczego, winiarskiego i spirytusowego. Współpracujemy również z producentami maszyn i urządzeń z branży mleczarskiej. Nasze zbiorniki stanowią istotną część linii technologicznych do produkcji masła, margaryny czy lodów. Produkujemy przemysłowe zbiorniki procesowe, mieszalniki i wielkogabarytowe zbiorniki magazynowe. Wytwarzamy także wyparki wielostopniowe do produkcji zagęszczonego soku owocowego oraz płaszczowo-rurowe wymienniki ciepła. Podejmujemy się projektów i konstrukcji nietypowych urządzeń dla przemysłu spożywczego, takich jaki liofilizatory służące do liofilizacji owoców. Wszystkie projekty wykonujemy z nierdzewnej stali kwasoodpornej.

Ciśnieniowe i bezciśnieniowe zbiorniki magazynowe, procesowe i pomiarowe

Ciśnieniowe i bezciśnieniowe zbiorniki magazynowe, procesowe i pomiarowe produkujemy z wysokostopowej stali nierdzewnej. Mają one szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Posiadamy certyfikaty TÜV Nord do produkcji zbiorników ciśnieniowych AD2000-Merkblatt HP0 moduł G oraz A2. Produkujemy urządzenia ciśnieniowe zgodnie z dyrektywą 2014/68/UE na potrzeby różnych gałęzi przemysłu.

Wszystkie zbiorniki ciśnieniowe są weryfikowane jednostkowo w naszym zakładzie przez odpowiedni organ nadzoru np. UDT lub TÜV Nord. Każde urządzenie ciśnieniowe, kiedy wymagają tego przepisy, przechodzi odbiór techniczny wraz z próbą szczelności przeprowadzaną w obecności uprawnionego inspektora np. UDT lub TÜV Nord.

Na produkowanych przez nas zbiornikach bezciśnieniowych i niskociśnieniowych wykonywana jest wodna próba szczelności zbiorników. Próba szczelności przeprowadzana jest przez okres i przy ciśnieniu zadanym przez Zamawiającego. Próba jest wykonywana przy wykorzystaniu manometrów posiadających legalizację, wydaną przez jednostkę posiadającą odpowiednie uprawnienia.